11/06/2019
2115

Gaziantep de Vajina Estetiği Ameliyatları Riskli mi ?

Genital estetik ameliyatı planlayan kişilerin aklına gelen önemli bir takım sorular muhakkak vardır. Bu ameliyat ya da ameliyatlar sonrası herhangi bir risk oluşuyor mu? Herhangi bir cerrahi girişiminde, basit bir müdahalede bile bir takım riskler söz konusu olabilir. Ama dikkatli yapılan cerrahilerde bu sorun en aza indirilebilir. Genital estetik operasyonları zaten memnuniyet adına yapılan cerrahilerdir.

Bu nedenle operasyon esnasında risk oluşturmayacak şekilde çalışmak ayrıca önem arz eder. Hudoplasti operasyonunda klitoral doku çok fazla  kısaltılacak olursa hastanın hazzını artırmak yerine aksine rahatsızlığa yol açar.

Genital estetik ameliyatları genellikle hasta açısından konforlu ameliyatlardır. Çünkü iyileşme süreci hızlıdır. Ameliyat sonrası ağrı çok yoğun değildir. İyi sonuç alınır. Görsel olarak daha tatmin edici sonuçlar alınır. Zaten hasta kendinden memnun olmadığı için bu ameliyatları tercih ediyor.

Bu ameliyatlardan sonra kendinden memnun ve hoşnut olduğu durumlar ortaya çıkıyor. Cerrahisi nispeten kolay ve hızlı olan bir cerrahi ameliyatdır.

Genellikle Lokal anestezi ile yapılan operasyonlar bunlar. Yani Operasyonun zorluğu açısından hastanın kaygı duyması gereken bir durum yok.

Bu nedenle genital estetik operasyonlarında operasyon çok dikkatli bir şekilde planlanmalı ve yapılmalıdır. Bir önemli örnek de vajina daraltma ameliyatlarıdır. Bu operasyonda da vajina gereğinden fazla daraltılacak olursa,  ağrılı cinsel ilişkiye yol açacaktır.Çok dikkatle hesaplanarak planlayarak yapılmalıdır.


Sonuç olarak dikkatle planlanan ve dikkatle yapılan cerrahilerle riskler minimuma indirilir. Operasyon sonrası hastalar doktorlarının önerilerini de özenle dikkate alırlarsa herhangi bir sorun oluşmadan hasta memnuniyeti sağlanır.